Русија мора да уради много тога за развој војске, за разлику од 2014. године сада поседује хиперсонично оружје, рекао је руски председник Владимир Путин у интервјуу телевизији "Русија 1".
Новинар је питао шефа руске државе да ли је имало смисла започети специјалну војну операцију за заштиту становништва Донбаса још 2014. године. Путин је истакао да је то питање спремности Русије за озбиљније акције, него што је то било Кримско пролеће. Радило се о обезбеђивању хране, супституцији увоза, јачању финансијског система и развоју модерног наоружања. Председник је истакао да, упркос очекивањима противника, у Русији се ништа није урушило, финансијски систем функционише, банке повећавају своје могућности. Али, по његовом мишљењу, веома је тешко рећи шта би се догодило 2014. године.
„Имамо много тога да урадимо, рецимо, за развој копнених снага“, рекао је он.
"Тада нисмо имали хиперсонично оружје, али сада имамо! Да, ми га заправо не користимо, али га имамо. Видите? Имамо и друге савремене системе, 2014. године нисмо имали ништа слично", додао је он.
Зато, наставио је он, не треба имати субјективан однос према овом питању.
Према његовим речима, Русија је тада полазила од тога да ће се ситуација у Донбасу решити апсолутно мирним средствима.
„Што се тиче Донбаса, рачунали смо на то да ћемо успети да решимо овај проблем мирним путем. Али, како се сада испоставило – једноставно су нас вукли за нос, нико од наших такозваних партнера није ни намеравао да нешто решава мирним средствима, већ су Украјину упумпавали оружјем и припремили је за сукоб. Она је предузела две велике војне операције користећи тешку опрему, артиљерију, авијацију“, нагласио је Путин.
izvor: sputnikportal.rs
Иако се површине под органском производњом у Србији повећавају, чине само 0,6 процената. У свету се органски производи гаје на око 1,5 одсто ораница. Домаћи произвођачи кажу да их прати много проблема. Површине под органском производњом у Србији повећане су у последњој деценији са 5.000 на 23.000 хектара. Истовремено, вредност извоза органских производа порасла је више од 15 пута. „Органских средстава за негу биљака нема толико и морамо да се оснажимо на начин како се органска производња негује кроз, рецимо, потапање коприве или других средстава које можемо наћи у околини. Да правимо своје глистњаке, да тиме хранимо биљку“, каже Катарина Милосављевић, органски произвођач са Ртња. Стефан Јовић, органски произвођач из Чуруга, каже да је највећи проблем што већина користи пестициде и хербициде и ради конвенционалну робу. Према његовим речима, веома је тешко направити органску парцелу, тешко је доћи до сировине и прерада је много скупља. „Мана је тржиште, јер су цене високе и онда људи и
Коментари
Постави коментар