Католички бискуп у Великој Британији Ричард Вилијамсон изразио је подршку специјалној војној операцији Русије у Украјини и назвао Русију последњом препреком на путу јединственом светском поретку.
„Међу шефовима држава је само један иступио против сила зла. То није ни Борис Џонсон у Енглеској, ни Макрон у Француској, ни Драги у Италији. То је Владимир Путин. Можда он није анђео, нити светац, али је ипак разуман и веома храбар човек. И као лидер Русије он има могућност да стане на путу јединственог светског поретка“, рекао је бискуп Вилијамсон.
По мишљењу бискупа, „Руси се боре у Украјини, али не да униште Украјину“.
У вези с тим, Вилијамсон је подсетио на речи Путина: денацификација и демилитаризација Украјине.
„Глупа Европа слуша наређења САД и њихове покушаје да се сломи Русија“, истакао је католички бискуп.
Вилијамсон сматра да је следећи мамац криминалаца који владају светом – стварање вештачке глади и позвао Европљане да стварају залихе хране, док се још може купити.
„Измислили су трик са ковидом, измислили су трик са Украјином која је провоцира Русију од 2014. године. Русија је морала да се брани. Прави агресор није онај који нам се чини. Амерички агенти већ неколико година провоцирају Русију из Украјине“ рекао је он.
Истовремено, он се пожалио да је за многе Американце, који су углавном били хришћани, права религија сада политика, а „многи од њих из патриотизма желе да униште Русију, пошто је Русија последња препрека јединственом светском поретку“.
Иако се површине под органском производњом у Србији повећавају, чине само 0,6 процената. У свету се органски производи гаје на око 1,5 одсто ораница. Домаћи произвођачи кажу да их прати много проблема. Површине под органском производњом у Србији повећане су у последњој деценији са 5.000 на 23.000 хектара. Истовремено, вредност извоза органских производа порасла је више од 15 пута. „Органских средстава за негу биљака нема толико и морамо да се оснажимо на начин како се органска производња негује кроз, рецимо, потапање коприве или других средстава које можемо наћи у околини. Да правимо своје глистњаке, да тиме хранимо биљку“, каже Катарина Милосављевић, органски произвођач са Ртња. Стефан Јовић, органски произвођач из Чуруга, каже да је највећи проблем што већина користи пестициде и хербициде и ради конвенционалну робу. Према његовим речима, веома је тешко направити органску парцелу, тешко је доћи до сировине и прерада је много скупља. „Мана је тржиште, јер су цене високе и онда људи и
Коментари
Постави коментар