Na stotine Župljana oprašta se danas na društvenim mrežama od O.V.(40), meštanina naselja Kožetin u Aleksandrovcu, koji je preminuo juče od infarkta, samo 7 dana nakon što je u bolnici u Kruševcu od posledica koronavirusa preminuo njegov otac, LJ.V. (70).
Kako je objavljeno, sin pokojnog, S.V, prvo je sa rođenim bratom sahranio oca,a onda samo nedelju dana kasnije, zatekao brata bez svesti kada je krenuo da ga pozove na doručak.
Umrlica starijeg meštanina, koji je preminuo 27. oktobra, a sahranjen dva dana kasnije,svedoči koliko je teška tragedija pogodila ovu čestitu porodicu: među ožalošćenima potpisan je i sin, koji je preminuo 4. novembra i sahranjen je danas.
A na obe umrlice stoji i ime ožalošenog sina i brata koji kaže da nije u stanju da priča.
– Za sedam dana dva groba – rekao je neutešni S.V, koji je izgubio i oca i brata sa kojim je bio veoma blizak.
Brojne su poruke ožalošćenih Župljana koji poznaju ovu porodicu. Mnogi od njih bili su na sahrani danas na lokalnom groblju u Kožetinu, pored grobnice gde se za nedelju dana organizuje druga sahrana, prenose Novosti.
– “Bože dokle više”, “Iskreno saučešće, tuga do neba”, ”Počivaj u miru dobri čoveče”, “Šta reći porodici, saučešće,utehe nema” – samo su neke od poruka objavljene na FB grupi “Nezavisne narodne novine Rasinskog okruga”, gde su osvanule umrlice oca i sina.
Иако се површине под органском производњом у Србији повећавају, чине само 0,6 процената. У свету се органски производи гаје на око 1,5 одсто ораница. Домаћи произвођачи кажу да их прати много проблема. Површине под органском производњом у Србији повећане су у последњој деценији са 5.000 на 23.000 хектара. Истовремено, вредност извоза органских производа порасла је више од 15 пута. „Органских средстава за негу биљака нема толико и морамо да се оснажимо на начин како се органска производња негује кроз, рецимо, потапање коприве или других средстава које можемо наћи у околини. Да правимо своје глистњаке, да тиме хранимо биљку“, каже Катарина Милосављевић, органски произвођач са Ртња. Стефан Јовић, органски произвођач из Чуруга, каже да је највећи проблем што већина користи пестициде и хербициде и ради конвенционалну робу. Према његовим речима, веома је тешко направити органску парцелу, тешко је доћи до сировине и прерада је много скупља. „Мана је тржиште, јер су цене високе и онда људи и
Коментари
Постави коментар